SAA Anonymní sexholici

Česká republika

Hlavní stránka Kde se scházíme? Chci vám zanechat zprávu Často kladené otázky Akce

Obsah

Jsem sexuálně závislý?

 1. Tajíš své sexuální chování či romantické fantazie před těmi, kteří jsou pro tebe důležití? Vedeš dvojí život?
 2. Přivedly tě tvé touhy k tomu, že jsi měl sex v místech nebo s lidmi, které by sis za normálních okolností nevybral?
 3. Potřebuješ větší různorodost, zvýšenou četnost, anebo vyhledáváš extrémnější sexuální aktivity k tomu, abys dosáhl stejné úrovně vzrušení či úlevy?
 4. Zabírá ti užívání pornografie velké množství času a/nebo ohrožuje pro tebe důležité vztahy či zaměstnání?
 5. Jsou tvé vztahy deformované sexuální posedlostí? Má každý tvůj nový vztah stejnou destruktivní strukturu, která má za následek, že jej vždy opustíš?
 6. Přihodí se ti často, že chceš uniknout od druhého poté, co jsi s ním měl sex? Máš po takovém sexuálním setkání výčitky svědomí, stydíš se, cítíš se provinile?
 7. Způsobili ti tvé sexuální praktiky problémy se zákonem? Mohly by ti tvé sexuální praktiky způsobit problémy se zákonem?
 8. Způsobuje ti tvoje honba za sexem či sexuálními fantaziemi konflikt s tvými morálními standardy či ti narušuje tvou osobní duchovní cestu?
 9. Zahrnují tvé sexuální aktivity nátlak, násilí nebo nebezpečí onemocnění?
 10. Probudilo v tobě někdy tvé sexuální chování či honba za sexuálními vztahy pocity beznaděje, odcizení od ostatních nebo myšlenky na sebevraždu?
 11. Aniž bys své fantazie realizoval - je tvá posedlost sexuálními fantaziemi příčinou problémů v nějaké oblasti tvého života?
 12. Máš nutkání vyhýbat se sexuálním aktivitám kvůli strachu ze sexu či intimity? Toto tvé sexuální vyhýbání se tě vnitřně stravuje?

Jestliže jsi odpověděl „Ano“ na více než jednu z těchto otázek, doporučujeme ti vyhledat pomoc: kontaktuj nás, čti další materiál o závislosti na sexu, anebo se zúčastni setkání SAA, aby ses dozvěděl více o dvanáctikrokovém programu a společenství SAA.

Převzato z brožury "Anonymní sexholici - cesta k zotavení" © ISO of SAA, Inc.