Sample menu:

Setkání SAA v ČR

Skupina Naděje - SAA - anonymní sexholici BRNO
Kdy: čtvrtek v 17:30
Kde: Kapucínský klášter, Kapucínské náměstí 303/5, Brno

Email:
saajarda1@gmail.com

Skupina Vítězství - SAA - anonymní sexholici OSTRAVA
Kdy: pondělí v 18:00
Kde: Salesiáni Dona Bosca, první patro, Vítkovická 28, Ostrava

Email:
saaostrava@saa-cesko.cz
Tel.:
+420 773134048 (Mário)
+420 778456174 (Jirka)

Skupina SAA - anonymní sexholici PRAHA
Kdy: úterý v 17:45
Kde: Armáda spásy, Lidická 18a, Praha - Smíchov

Email:
saapraha@centrum.cz
Tel.:
+420 734323343 (Jakub)

Založte skupinu ve vašem městě!!!
Dle 4. a 7. tradice SAA je každá skupina autonomní a soběstačná. Založit skupinu mohou dva lidé, kteří dle 3. tradice touží přestat s návykovým sexuálním chováním.
Se založením skupiny vám rádi pomůžeme a poradíme.

Email: saajarda1@gmail.com

ZŮSTAŇ STŘÍZLIVÝ

Nejednou jsme slyšeli, že uzdravení se od návykového sexuálního chování je snadné, ale ne jednoduché. Prvním velkým krokem je jasně si stanovit, co pro mne znamená střízlivost, stejně jako navštěvovat setkání a začít pracovat na Dvanácti krocích. Přesto jsme často podlehli spouštěčům, které nás přivedly k acting-outu, a zabloudili jsme na cesty, zpět do vnitřního kruhu a k jeho chováním. Jako závislí se potřebujeme naučit jednat ve chvíli, když sami cítíme, že vstupujeme do „bubliny“ – do stavu šílenství, kdy se přestaneme starat o následky a uzdravení. Jakmile se již jednou ocitneme v „bublině“, nemůže ji odstranit sami. Můžeme však včas zabránit, abychom do ní nevstoupili, pakliže na její příchod zareagujeme s dostatečným předstihem.

Co dělat, když se dostaví naléhavá potřeba acting-outu?

1. ZVEDNI TELEFON. Zavolej svému sponzorovi či jinému členu společenství a odhal mu svá nutkání. Nepřemýšlej – udělej to. Vytoč číslo a čekej na pomoc.
2. RYCHLE VPŘED. mysli na bolest a následky, které jsou spojené s acting-outem.
3. OBRAŤ SE NA SVOU VYŠŠÍ SÍLU, jak jí rozumíš ty, o pomoc a čekej na odpověď.
4. BĚŽ NA SETKÁNÍ.
5. Projdi si své HRANICE, jak sis je sepsal, rovněž i Tři kruhy.
6. ČTI SAA literaturu.
7. Využij SLOGANY.

Nejdůležitější nejdříve
Jde to snadno
Být střízlivý právě dnes
I tohle přejde
Žij a nechej žít
Buď pozitivní
Nechej být&předej Bohu
H.A.L.T.
Pokrok, ne dokonalost


Co dělat, když jsem uklouznul?

1. POKROK, NE DOKONALOST. Jen těžko přes noc změníš své návyky, které se vytvářely po léta. Netrýzni se a vyhodnoť svůj dosavadní pokrok.
2. PROLOM CYKLUS. Pracuj na svém napojení na program, na základní nástroj uzdravení společenství SAA. Zavolej někomu ze společenství. Běž na setkání, projdi si svůj plán uzdravení, projdi si Kroky. Jednoduše něco rychle udělej, co tě přivede zpět k programu. Věříme totiž, že acting out přichází téměř vždy, když se izolujeme od programu a ostatních ve společenství. Tento proces je cyklický. Prolom cyklus.
3. PROLOM TAJEMSTVÍ. Mluv o tom se svým sponzorem, s jiným členem společenství či v rámci skupiny.
4. POUČ SE Z TOHO! Pozorně si projdi, co se dělo před uklouznutím. Vyhodnoť, jakým způsobem pracuješ na programu. Můžeš se tak více dozvědět více o sobě a svém uzdravení.
5. PRACUJ NA PRVNÍM KROKU. Zaměř se na svoji bezmocnost a její důsledky spíše než na svoji vinu a hanbu. Pokus se identifikovat své rituály, pocity, situace, které v tobě spustí návykové chování a které nazýváme spouštěče. Mluv o tom ve společenství a využij jeho sílu. Pamatuj, že program SAA není individuální program uzdravení – je to skupinový program.
6. UDĚLEJ SI PLÁN, JAK ZVÝŠIT SVŮJ KONTAKT S PROGRAMEM. Neboj se zavolat. Čti literaturu, navštiv více setkání. Snaž se být i mezi mítinky ve spojením s někým, kdo ti pomůže zvýšit tvůj kontakt s programem. Pokus se o službu v rámci společenství.
7. SPOJ SE S VÍTĚZEM! Jestliže se tvá uklouznutí opakují, uvízl si na místě a nevíš, jak dál, obrať se ve skupině na někoho dlouhodobě střízlivého. Mluv s ním o svých problémech. Oba se potřebujete navzájem!
8. STAŇ SE OCHOTNÝM! Ochota je opakem tvrdohlavosti. Modli se za to.
9. VYNAHRAĎ TO! Pusť se do služby v SAA. Můžeš někoho sponzorovat, pomáhat s činností skupiny atd. Toto všechno v posledku zvyšuje tvůj kontakt s programem.