Sample menu:

Setkání SAA v ČR

Skupina Naděje - SAA - anonymní sexholici BRNO
Kdy: čtvrtek v 17:30
Kde: Kapucínský klášter, Kapucínské náměstí 303/5, Brno

Email:
saajarda1@gmail.com

Skupina Vítězství - SAA - anonymní sexholici OSTRAVA
Kdy: pondělí v 18:00
Kde: Salesiáni Dona Bosca, první patro, Vítkovická 28, Ostrava

Email:
saaostrava@saa-cesko.cz
Tel.:
+420 773134048 (Mário)
+420 778456174 (Jirka)

Skupina SAA - anonymní sexholici PRAHA
Kdy: úterý v 17:45
Kde: Armáda spásy, Lidická 18a, Praha - Smíchov

Email:
saapraha@centrum.cz
Tel.:
+420 734323343 (Jakub)

Založte skupinu ve vašem městě!!!
Dle 4. a 7. tradice SAA je každá skupina autonomní a soběstačná. Založit skupinu mohou dva lidé, kteří dle 3. tradice touží přestat s návykovým sexuálním chováním.
Se založením skupiny vám rádi pomůžeme a poradíme.

Email: saajarda1@gmail.com

„Účastí na setkáních SAA začíná naše nová cesta životem. Společenství SAA podporuje proces našeho uzdravení, přičemž popis oné vlastní práce na uzdravení najdeme ve 12 krocích. Setkání představují prostor, kde se učíme, jak začlenit tyto kroky do našich životů. Práce na Dvanácti Krocích vede k duchovní proměně, jejímž cílem je trvale udržitelná úleva od naší závislosti.“ (Sex addicts anonymous, s. 20)

Pro mnohé z nás bylo uzdravení možné pouze za situace, v níž jme přijali, že jsme byli bezmocní vůči našemu návykovému sexuálnímu chování a bylo nám jasné, že jsem nebyli s to vyřešit naše problémy sami. Potřebovali jsme sílu a moudrost ve vztahu, abychom se učili, jak žít bez sexuálního návyku, aniž bychom mu podléhali byť jen jeden den za čas. K tomuto poznání došli mnozí z nás poté, co začali navštěvovat setkání SAA. Setkali jsme se zde s lidmi, kteří s námi mluvili o našem problému. Tito lidé nás chápaly a cítily to samé. Přijaly nás takové, jací jsme byli. V tomto prostředí jsme slyšeli příběhy podobné našim a pochopili jsme, že uzdravení z naší nemoci bylo možné. Zůstali jsme, protože jsme dostali naději na změnu. Později jsme zůstali, protože tato naděje byla naplněna.

Když jsme přišli do SAA, bylo nám navrženo, abychom ukončili naše zničující návykové sexuální chování. Mnoho z nás to nikdy nezakusilo a představa toho byla nepředstavitelná a hrozná. Myšlenka střízlivosti byla bolestivá, nemožná, někdy jen hrozně nudná.

Avšak objevili jsme, že svědomitým uplatňováním 12 kroků v našich životech můžeme abstinovat jak od neustálého zaobírání se sexem, tak nutkavého sexuálního chování. Díky tomu jsme více a více jasně viděli, kým že to ve skutečnosti v naší závislosti jsme. Našli jsme víru a odvahu změnit náš způsob myšlení a chování. Přijímáním každodenních problémů jako odrazových můstků k duchovnímu růstu, jsme začali rozvíjet duchovní vztah s Vyšší mocí, než jsme my. Pro mnoho z nás to znamenalo uzdravující a milující vztah. Tím, jak jsme pokračovali s prací na 12 krocích, jsme zažili návrat naší osobní celistvosti a objevili nový pocit smyslu v našich životech. Objevili jsme radost z osvobození od závislosti.

Nejprve jsme zůstali, protože jsme věděli, že musíme zůstat, abychom mohli přežít, nyní zůstáváme, protože chceme. Zůstáváme, protože víme, že tady bude naplněna naše prázdnota. Tady můžeme najít to, co jsme hledali ve všech těch temných místech naší závislosti. Tento program uzdravení nabízí sebeúctu.